Studium obrazu za W. Bouguereau


Kategoria wspólna, Malarstwo / piątek, 23 czerwca, 2017

By poznać nieco technikę kopiuję piękny obraz, a raczej studium W. Bouguereau. Poniżej kilka kroków w jakich powstawał obraz.
Dlaczego warto kopiować obrazy dawnych mistrzów? To sposób w jaki się uczymy. Dzieci w szkole zanim nauczą się pisać, najpierw kreślą literki według wzoru, tancerze zanim opracują własne aranżacje kopiują mistrzów, podobnie muzycy. Tak samo, my – artyści malujący, uczymy się na podstawie innych by potem w pełni móc rozwinąć własną wyobraźnię i warsztat.

Najpierw powstał rysunek ołówkiem:

 

Kolejne fazy powstawania obrazu:

I ostateczna wersja:

 

Kim był W. Bouguereau. Cytuję za Wikipedią:

William-Adolphe Bouguereau (wym. [buɡ(ə)ʁo]) (ur. 30 listopada 1825 w La Rochelle, zm. 19 sierpnia 1905 tamże) – francuski malarz, przedstawiciel akademizmu.
Studiował w paryskiej École des Beaux-Arts. W 1850 otrzymał nagrodę Prix de Rome. W 1876 został członkiem Institut de France.

Bouguereau był płodnym malarzem i cieszył się popularnością. Dobrze zarabiał, otrzymał odznaczenia za osiągnięcia w sztuce. Malował wielkie kompozycje figuralne o tematyce religijnej, mitologicznej i historycznej. Specjalizował się w idealizowanych aktach kobiecych.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *