Motywacja, wena twórcza, inspiracja potrzebna w wielu dziedzinach życia. Najbardziej typowe obszary to oczywiście dziedziny kojarzone z artyzmem jak malarstwo, pisarstwo, taniec itp. jednak twórcą może być każdy choćby przygotowanie obiadu często wymaga inspiracji do twórczego działania szczególnie gdy wykraczamy ponad schabowy 😉 Wiadomo gotowanie też sztuka.

Do kamieni wzmacniających inspirację wybrałam lapis lazuli i czaroit. Jeżeli nie masz czaroitu możesz zastosować inny kamień np. labradoryt, zamiast lapis lazuli może być np. sodalit.

Lapis lazuli wpływa na wyobraźnię i kreatywność, ułatwia twórczą ekspresję dodatkowo chroniąc przed szkodliwymi wpływami. Z jego pomocą wcześniej odnajdziesz spokój i wewnętrzną równowagę. Jeśli masz uwolnić się od negatywnych emocji lapis lazuli Ci to ułatwi. Ponieważ lapis często opisywany jest jako kamień dobry dla oczu, artysta malarz skorzysta dwukrotnie.

Według Krzysztofa Karena autora książki „Kamienie życia” – „‚Duszą’ tego kamienia jest dobroć, a emanacje jego zwalczają wszelkie zło i wszelkie ponure myśli. Położony na sercu, koi natychmiast niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie.” Tak więc możesz się spodziewać że i w tym co tworzysz nie zabraknie pozytywnych wibracji, które oddziaływać będą na otoczenie przez Twoje dzieło.

Labradoryt – jest uważany za kamień twórców i nowego początku – co potwierdzam. Sodalit również ma opinię kamienia dla osób tworzących.

Czaroit ma właściwości podnoszące wibracje jako takie, ułatwia kreację nowych pomysłów bardzo dobrze działa w parze z lapis lazuli.

Do mojej siatki dołożyłam również kryształy górskie. Kamienie te znane są jako ogólnie wzmacniające każdy inny kryształ i intencję oraz same będące doskonałymi minerałami do użycia w siatkach.

Labradoryt

Jak ustawić kryształy – wena, twórcza inspiracja?

Możesz ustawić kamienie według własnej intuicji. Pozwól rękom działać podświadomie. Ułożony wzór będzie dobrze działał.
Jeśli natomiast nie masz weny do wsłuchiwania się w podświadomość – bo w końcu po to ustawiasz kamienie 😉 użyj gotowego wzoru kryształowej siatki. Wydrukuj ją, narysuj na kartce, lub użyj deski z wzorem. Polecam ustawianie kamieni na wzorze bo wzór ten został opracowany na podstawie nauki dotyczącej tzw. świętej geometrii przez co wzmacnia poszczególne kryształy w ustawieniu. Oszczędzasz też własną energię potrzebną na intuicyjne ułożenie kamieni.

Pamiętaj, by do układania każdej siatki z kryształów używać oczyszczonych z cudzych energii kamieni. Dobrze jest też je odprogramować przed użyciem, chyba że wcześniej używałeś ich do tego samego celu

Ułożoną siatkę dobrze jest aktywować. Jak to zrobić – pisałam ostatnio przy okazji ustawiania siatki z użyciem kwarcu różowego.
Aktywację robimy podobnie zmieniając intencję, ale łącząc minerały w analogiczny sposób.

Przykładowa intencja:

„Niech ta kryształowa siatka, którą właśnie aktywuję przyczyni się do podniesienia moich twórczych możliwości w celu ……………………………………… (np. namalowania obrazu na prezent dla Angeliki). Dziękuję”

 

Życzę Ci owocnej pracy twórczej!

 

Share Button